Select Page

Chemia jest naszą inspiracją.

Firmowe laboratorium dysponuje zapleczem badawczym dla badań procesu koagulacji oraz analizy fizykochemicznej wód i ścieków.

Ponadto firma dąży do osiągnięcia dodatkowych celów w postaci standaryzacji pomiarów, wprowadzenia nowych metod badawczych jaki rozwoju współpracy z instytucjami naukowymi.

Zapewnienie wysokich standardów analiz wiąże się z użyciem najnowocześniejszego i najbezpieczniejszego sprzętu badawczego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury badawczej możliwe jest przeprowadzanie badań w szerszym zakresie,z większą precyzją i lepszymi efektami.

Firma DEMPOL -ECO wykonuje wstępne badania laboratoryjne, których celem jest:

  • Analiza składu medium surowego,

  • Analiza podatności medium na proces chemicznego oczyszczania,

  • Analiza składu medium oczyszczonego i określenie stopnia redukcji zanieczyszczeń,

  • Optymalizacja technologii chemicznego oczyszczania,

  • Określenie zasadności wprowadzenia procesu chemicznego oczyszczania w aspekcie ekonomicznym

  • Porównanie otrzymanych wyników z obowiązującymi w Polsce aktami prawnymi dla danego medium.

Poniżej wskazano w największym skrócie walory i możliwości najważniejszych stosowanych urządzeń, które dzięki wsparciu wiedzy, doświadczenia i umiejętności, posiadającej wysokie kwalifikacje kadry DEMPOL – ECO, mogą stanowić doskonałe narzędzie w planowanych procesach badawczych.

 

  • Absorpcyjny spektrometr atomowy (ASA), pozwala na oznaczanie 70 pierwiastków chemicznych (głównie metali) i wykazuje wysoką selektywność oraz granice detekcji rzędu ppb.

  • Chromatograf jonowy (IC) umożliwia oznaczenie kationów i anionów w badanej próbie.

  • Chromatograf gazowy z detektorem masowym i FID do oznaczania związków organicznych. Poza możliwością jego wykorzystania do standardowych analiz chromatograficznych znanych związków, pozwala na identyfikację związków nieznanych przy wykorzystaniu najnowszych bibliotek widm masowych. Dodatkowo w przypadku wątpliwości w identyfikacji danego związku, możliwość wykonania widma masowego daje rozstrzygające rezultaty.

  • Urządzenie do pomiaru potencjału zeta i wielkości cząstek – aparatura ta służy do badania procesu koagulacji wód umożliwiając właściwy dobór rodzaju koagulantu jak i jego dawki.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję", zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij